niedziela, 11 listopada 2012

104. Mecz z młodzikami

Wczoraj rozegraliśmy mecz z beniaminkiem ligi, czyli młodą drużyną - Zieloną Siódemką.
Ku naszemu zaskoczeniu mecz zaczął się o czasie, gdyż dwa poprzednie spotkania przebiegły sprawnie.
W tym miejscu również podajemy ich wyniki:

GENTLEMAN Straż Pożarna – FACHOWIEC WIKMAR - 3:1
MONTAN STAL – Hotel Galicja Ulanów - 3:0
LEŚNIK ALS Rudnik – ZAKŁAD DRZEWNY Domostawa - mecz przełożony

A teraz przejdźmy do naszego meczu. mogła się szykować całkiem ciekawa walka, którą nazwałabym "młodość kontra doświadczenie". Zieloni już zdążyli zaskoczyć w tym sezonie, a forma naszej drużyny faluje.

Zielona Siódemka wyszła na parkiet zmotywowana i pierwsze kilka piłek było walką punkt za punkt. Potem WP-Transfer tradycyjnie wypracowali sobie przewagę i tak już zostało. W tym secie, jak i w całym meczu nasi młodzi przeciwnicy popełniali niepotrzebne i zbyt częste błędy komunikacyjne. Gdyby nie to, mogliby nawiązać walkę, a tak tylko wpadali na siebie. Po naszej stronie także było trochę błędów, głównie były to psute zagrywki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14 dla WP-Transfer.

Drugi set zaczął się bliźniaczo i tak też trwał. W pewnej chwili nasza drużyna zaczęła dokonywać zmian, by każdy z zawodników mógł pograć, ale te rotacje nie do końca chyba wyszły, bo nasi przeciwnicy zaczęli niebezpiecznie i szybko niwelować przewagę. Transferowcy jednak pozbierali się i zwyciężyli 25:21.

Początek trzeciego seta rozpoczął się sporą niespodzianką, bo Zielona Siódemka zaczęła z rozpędem i bardzo szybko wynik na tablicy wskazywał 4:1. Utrzymywali tą przewagę do stanu 7:7, kiedy nasza wyrównała wynik. Za chwilę okazało się, że ten remis był krótkotrwały i Zieloni znów wyszli na prowadzenie. Niestety ich własne błędy ponownie nie pozwoliły utrzymać tego wyniki. WP-Transfer odrobiło punkty, potem zbudowało przewagę i grało już na luzie, rzecz jasna bez lekceważenia przeciwnika, co było widać w trakcie spotkania. Zdarzyło się nam jednak trochę głupich błędów, a do ciekawszych momentów zalicza się wystawa na siedząco wykonana przez naszego młodego rozgrywającego. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18.

Cały mecz zakończył się więc wynikiem:
WP-Transfer 3:0 Zielona Siódemka (25:14, 25:21, 25:18).

1 komentarz:

  1. Pewne informacje na temat kategorii wiekowych można znaleźć w google. Jak już ten mecz był rozgrywany z juniorami : )

    OdpowiedzUsuń