sobota, 25 października 2014

153. Przegrana z SAMAX

Dzisiejsza kolejka nie pozbawiona była emocji. Tych pierwszych dostarczył mecz Leśnika z drużyną VAMOS, który zakończyły się tie-breakiem. Po walce i nerwowej końcówce piątego seta, zwyciężył Leśnik.

Nasza drużna zmierzyła się z dobrze znanym rywalem, gdyż na hali zorientowaliśmy się, że SAMAX to ekipa U.R.B Stalowa Wola.
Mecz nie toczył się po myśli Transferu. Pierwszy set był początkowo wyrównany, ale kilka błędów naszej drużyny spowodowało, iż tą partię wygrał SAMAX.
Drugi set wyglądał równie źle i przegraliśmy 16:25.
W trzecim secie, po kilku zmianach w składzie, Transfer wrócił do dobrej gry. Choć SAMAX popisywał się niezłymi obronami, nasza drużyna nie zmarnowała kilkupunktowej przewagi i zwyciężyła ten set do 21 punktów.
Podobnie wyglądał set czwarty, który także zakończył się zwycięstwem WP-Transfer i wynikiem 25:21.
W tie-breaku drużyny początkowo szły łeb w łeb i to raz jedna, raz druga miała punkt lub dwa punkty przewagi nad przeciwnikiem. Końcówka była niezwykle zacięta - SAMAX miał kilka piłek meczowych, ale Transfer bronił się bardzo długo. Ostatecznie kilka błędów po stronie naszej drużyny spowodowało, iż piąty set wygrał SAMAX 19:17 i tym samym całe spotkanie 3:2.

WP-Transfer - SAMAX 2 : 3 (22:25, 16:25, 25:21, 25:21, 17:19)