niedziela, 19 kwietnia 2015

Zakończenie sezonu i Pucharu Ligi 2014/2015

Wczoraj odbyły się ostatnie mecze Pucharu Ligi. Jednocześnie były to ostatnie mecze w sezonie naszej ligi amatorskiej.
Gdy pojawiliśmy się na hali, trwał mecz o trzecie miejsce pomiędzy Montan Stalą i Fachowcem, a stan rywalizacji wynosił 1:1.

Mecz był wyrównany, choć przez większość czasu prowadziła drużyna Montanu. Fachowiec kilkukrotnie miał okazję do zdobycia przewagi, a w czwartym secie prawie doprowadził do tie-breaka, ale ostatecznie to Montan Stal cieszył się ze zwycięstwa i zdobycia trzeciego miejsca.

Montan Stal - Fachowiec   3 : 1.

Z półgodzinnym opóźnieniem, rozgrzewkę zaczęły drużyny WP-Transfer i SAMAX.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego meczu, finał był zacięty.
Pierwszy set dobrze zaczął SAMAX od kilkupunktowej przewagi. Bardzo szybko Transfer dogonił wynik i do końca tej partii trwała wyrównana walka. Jednak to Transfer, dzięki dobrej zagrywce, zwyciężył 25:20.
Drugi set przebiegał zupełnie pod dyktando naszej drużyny i zakończył się szybko wynikiem 25:12.
Trzeci set nie miał już tak gładkiego przebiegu, a w końcówce zabrakło trochę koncentracji, co zaowocowało zwycięstwem SAMAXu.
W ostatniej partii nasza drużyna prowadziła przez większość czasu. W końcówce seta SAMAX zaczął bronić piłki meczowe i niewiele brakowało, by doprowadzili do tie-breaka. WP-Transfer zagrał jednak cierpliwie i zakończył set skutecznym atakiem, wygrywając do 22, a cały mecz 3:1.

WP-Transfer - SAMAX  3 : 1 (25:20, 25:12, 23:25, 25:22)

Po zakończeniu meczu, rozpoczęło się nagradzanie wszystkich drużyn.

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczył dyrektor MOSiR pan Andrzej Chmielewski oraz radny miasta Stalowa Wola, Rafał Weber.

Na początku wręczono puchary każdej drużynie za sezon 2014/2015 Amatorskiej Ligi Siatkówki w Stalowej Woli, a następnie drużyna WP-Transfer otrzymała Puchar Ligi.