sobota, 12 stycznia 2013

114. Pierwszy mecz drugiej rundy

Pierwsze mecze drugiej rundy już za nami. Mimo śnieżnej aury wszyscy stawili się na małej hali MOSiR. My trafiliśmy na czwarty set meczu Gentleman Straż Pożarna i Leśnika ALS Rudnik. Ku naszemu zaskoczeniu to Leśnik prowadził w setach 2:1 i zapowiadało się, że wygra tą ostatnią partię.

Znacząco prowadzili, a strażakom chyba brakło zapału to gry i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Leśnika.

Następnie przyszła kolej na mecz WP-Transfer z Hotelem Galicja Ulanów. Nasza drużyna zjawiła się niemalże w pełnym składzie, natomiast nasi przeciwnicy stawili się w liczbie pięciu zawodników. Wśród kibiców żartowaliśmy, że ostatnio Galicja gra lepiej, gdy ich jest tylko pięciu na boisku.
Bardzo szybko okazało się to trafnym spostrzeżeniem, ponieważ w pierwszym secie to WP-Transfer musiał gonić wynik.  Po naszej stronie brakowało obrony, ale jednocześnie w tej partii dużym atutem był blok, który funkcjonował jak należy w odpowiednich momentach. Z kolei Galicja najwyraźniej nie potrafiła sobie do końca poradzić z naszą zagrywką. Walka niemal punkt za punkt toczyła się do stanu 17:17, ale zaraz potem WP-Transfer wyszło na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 25:21.

Drugi set zaczął się i wyglądał bliźniaczo podobnie do poprzedniego. Galicja wypracowywała sobie dwupunktową przewagę, którą nasza drużyna zaraz odrabiała. Poprawiliśmy błędy, a Grzesiek Mierzwa popisał się w jednej akcji kilkoma efektownymi obronami. I podobnie jak w poprzednim secie w decydującej partii Transfer zaczął prowadzić i zakończył set wynikiem 25:19.

Kolejny set o dziwo zaczął się od prowadzenia po stronie WP-Transfer. Galicja robiła nam sporo prezentów w postaci popsutych zagrywek i szkoda, że niektórzy zawodnicy odpuszczali niektóre akcje, zamiast spróbować przebić piłkę na drugą stronę i grać dalej. Trzeba jednak przyznać, że dysponowali całkiem mocnymi atakami oraz zagrywką, która potrafiła naszej drużynie sprawić problem.
Set zakończył się wynikiem 25:18 dla WP-Transfer.