niedziela, 14 kwietnia 2013

127. Relacja z turnieju w Rudniku nad Sanem

Wczoraj odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Nisku i na hali sportowej MOSiR w Rudniku nad Sanem.
Do rywalizacji stanęło 6 drużyn:
„Leśnik” Rudnik nad Sanem
„Tytan Gózd”
„Wiklina” Rudnik nad Sanem
„WP-Transfer” Stalowa Wola
„Hotel Galicja” Ulanów
„Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych” Lublin.

Na początku został przeprowadzone losowanie na podstawie którego drużyny zostały przedzielone do dwóch grup:
Grupa A: RDLP Lublin, Leśnik, Wiklina
Grupa B: WP-Transfer, Tytan Gózd, Hotel Galicja

Drużyny grały po dwa sety. Za wygraną 2:0 otrzymywali 3pkt. Przy stanie 1:1 w setach były liczone małe punkty i w tym przypadku drużyna wygrana otrzymywała 2pkt a przegrana 1pkt. Jeśli wciąż był remis odbywała się dogrywka do 15 punktów.

Rozkład meczy i wyniki.
I. Faza grupowa (przepraszamy z braki w wynikach, nie było nas na wszystkich meczach):
RDLP Lublin – Wiklina 2 : 0 (25:19, 25:18)
WP-Transfer – Tytan Gózd 1 : 1 (25:14, 18:25)
RDLP Lublin – Leśnik 2 : 0 (28:26, 25:15)
WP-Transfer – Hotel Galicja 1 : 1 (23:25, 25:14)
Wiklina – Leśnik 0 : 2 (…)
Hotel Galicja – Tytan Gózd 1 : 1 (…, 25:19)

II. Półfinały
WP-Transfer – Wiklina 2 : 0 (25:12, 25:17)
Hotel Galicja – RDLP Lublin 2 : 1 (25:23, 23:25, 15:5)

III. Mecz o trzecie miejsce
RDLP Lublin – Wiklina 2 : 0 (25:20, 25:15)

IV. Finał
WP-Transfer – Hotel Galicja 2 : 0 (25:20, 25:17)

Podsumowując:
I miejsce - WP-Transfer Stalowa Wola
II miejsce - Hotel Galicja Ulanów
III miejsce - RDLP Lublin

Słów kilka o poszczególnych meczach naszej drużyny.
Pierwszy pojedynek z Tytanem Gózd miał dwa oblicza. Jedno, czyli pierwszy set, był popisem gry naszej drużyny. Po prostu grali swoją grę. Bardzo dużo pomogła świetna zagrywka. Drugie oblicze było już niestety niezbyt dobre. Coś popsuło się w naszych szeregach, a zespół nie grał jako „jedność”. Kompletnie nie było obrony, a rozegranie szwankowało. Nawet jeśli w spotkaniu był remis 1:1, a bilans małych punktów wyszedł na naszą korzyść (set I - 25:14, set II - 18:25), drużyna zeszła z boiska w niezbyt dobrych nastrojach.

Drugie spotkanie rozegraliśmy z dobrze nam znanym rywalem, Hotelem Galicja Ulanów.
I powtórzyła się sytuacja z poprzedniego meczu – znów był remis w setach, ale Transfer zdobył więcej małych punktów. Pierwszy set zaczął się od sporego prowadzenia Galicji. Na szczęście świetna zagrywka Marcina Rąpały pomogła wyjść z tej niekorzystnej sytuacji i udało się uzyskać prowadzenie. Niestety dość szybko je straciliśmy, a „hotelarze” znów wrócili do swojej czteropunktowej przewagi. Ich głównym atutem była zagrywka, a nasze przyjęcie było dość słabe. Mimo zaciętej walki WP-Transfer przegrali 23:25.
Natomiast w drugim secie sytuacja zupełnie się odwróciła. Nasza drużyna wyszła na boisko mocno zmotywowana i już w trakcie gry było widać, że poprawiła wszystkie elementy, które do tej pory szwankowały. Zaczęli bronić więcej piłek i poruszali się po boisku dużo energiczniej. Na postawę drużyny wpłynął nasz rozgrywający Janek Rutkowski, który cały mecz motywował kolegów do gry. WP-Transfer zwyciężył 25:14.

Po tym meczu drużyna w dobrych humorach udała się na dłuższą przerwę przed półfinałami.
Po wspólnie wypitej kawie, wróciliśmy na halę sportową. Nasz półfinał rozegraliśmy z drużyną Wiklina z Rudnika nad Sanem. Można powiedzieć, że ten mecz był czysto rozrywkowy. Świetnie spisywał się nasz młody rozgrywający Wiktor Wojciechowski, który popisywał się świetną zagrywką i dobrze rozgrywał piłki. Nasza drużyna bez większych problemów zwyciężyła 25:12 i 25:17.

Dużo bardziej zacięty był drugi półfinał pomiędzy Hotelem Galicja a RDLP Lublin, a do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Ten trzeci set został zdominowany przez „hotelarzy”, którzy wygrali go 15:5 i awansowali do finału.

Finał turnieju był niezłym spotkaniem, ale widać było, że wszyscy są zmęczeniu już całodniowym turniejem. Galicja cały czas grała konsekwentnie, utrudniając rozegranie swoimi dobrymi zagrywkami. Nasza drużyna miała jednak nieco więcej sił i po krótkim boju pokonała Galicję 25:20 i 25:17. Należy pochwalić nasza drużynę za dobrą postawę na boisku, większy spokój i naprawdę dobre zagrywki.

Jak zostało wspomniane w poprzedniej notce, z naszej drużyny zostali w turnieju wyróżnieni:
MVP turnieju - Marcin „Rąpał” Rąpała
Najlepszy rozgrywający turnieju - Wiktor „Wiśnia” Wojciechowski
Najlepszy zawodnik z drużyny - Mirosław „Boro” Borówka

Na zakończenie przedstawiciele władz regionalnych powiedzieli kilka słów do zawodników i wręczyli pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody.