sobota, 5 października 2013

131. Mecz z nowym zespołem

W dniu dzisiejszym nasza liga wystartowała. Na chwilę obecną nie mamy wyników wszystkich spotkań - gdy przyjechaliśmy na MOSiR trwał trzeci set Leśnika oraz jednego z dwóch nowych zespołów: U.R.B Andrzej Krysa. Od razu można było zauważyć, że w skład nowej drużyny wchodzi kilku zawodników Zielonej Siódemki.
Nie wiemy jak wyglądały dwa poprzednie sety, ale w tym ostatnim zdecydowanie górą byli chłopcy z U.R.B., którzy ostatecznie wygrali mecz 3:0.

Dziś, naprzeciwko naszej drużyny stanęła druga z nowych ekip - Stella Wikmar. W jej składzie było dwóch zawodników, dobrze znanych z poprzednich odsłon ligi:  Mateusz Tkaczyk oraz Jurek Garncarczyk.
Skład naszej drużyny nie uległ większym zmianom.

W pierwszym secie nasi przeciwnicy wydawali się być nieco onieśmieleni i popełniali dużo błędów. Transfer natomiast już na początku wypracował sobie kilku-punktową przewagę i dzięki temu mogli grać spokojniej. Gorąco zaczęło się robić w końcówce seta, gdyż nasza drużyna straciła koncentrację, a przeciwnicy szybko niwelowali straty. Ostatecznie to jednak WP-Transfer zwyciężył 25:21.

Drugi set wyglądał z kolei zupełnie inaczej - Transfer popełniał sporo błędów, a szczególnie widoczny był brak obrony. Stella szybko uzyskała 5 punktów przewagi i zaczęła grać swobodniej. Bez większych problemów bronili silne ataki i wyprowadzali skuteczne kontry. Nasza drużyna cały czas goniła wynik, a remis był dopiero przy stanie 18:18. Potem gra toczyła się punkt za punkt, ale zła passa Transferowców przez cały set spowodowała, że przegrali tę partię 22:25.

Trzeci set był już bardziej wyrównany, choć i jednej, i drugiej drużynie zdarzały się przestoje. Transferowi jednak udało się utrzymać dobrą zagrywkę i kilka punktów przewagi do samego końca. Ostatecznie zwyciężyli 25:18.

W czwartym secie to jednak Stella od początku postraszyła serią punktów i skuteczną grą, jednak trwało to tylko przez pierwszą część seta. Nasza drużyna wyrównała wynik, by później zdobyć sporą przewagę i zwyciężyć 25:15.