sobota, 26 października 2013

132. "Siatkówka nożna"

Dzisiejsze spotkanie odbyło się z drobnym opóźnieniem. Mecz z 9 rano został przełożony (Stella i Maraton Straż Pożarna), ale na rozgrzewce pojawił się problem z siatką  i kilka minut zostało poświęconych na wymianę słupków.

Wkrótce po tym wydarzeniu rozpoczął się mecz naszej drużyny z Leśnikiem ALS Rudnik.
Leśnicy byli wspierani przez Rafała Sroczyńskiego, pełniącego rolę trener-koordynatora. Choć wyniki setów na to nie wskazują, mecz był wymagający dla obu drużyn.

Początek pierwszej partii był wyrównany, ale dzięki grze środkiem, nasza drużyna zyskała wkrótce przewagę, którą utrzymała do końca seta. Zawodnicy Leśnika popisali się kilkoma ładnymi obronami.
Zarówno na początku jak i na końcu seta drużyny rozegrały długie, zażarte akcje.
W tej partii zwyciężył WP-Transfer 25:19.

Drugą odsłonę meczu można nazwać setem "piłki nożnej" - po obu stronach siatki zawodnicy bardzo dużo bronili nogą, a naszej drużynie udało się wystawić piłkę do ataku. Tego seta Transferowcy rozpoczęli od prowadzenia i przewagę spokojnie utrzymali do końca wygrywając 25:17.

Trzeci set był dużo bardziej zacięty. Drużyny nie wychodziły na większe prowadzenie niż 2 punkty. Jednocześnie w obu ekipach pojawiło się dużo błędów własnych i brak komunikacji. Zawodnicy Leśnika podbijali dużo mocnych ataków i sprytnie kończyli swoje akcje. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowała nasza drużyna kończąc set wynikiem 25:23.