sobota, 21 grudnia 2013

139. Trudny mecz

Pierwsza runda rozgrywek SWVA w sezonie 2013/2014 została zakończona emocjonującym meczem WP-Transferu z U.R.B. Andrzej Krysa.

W pierwszej odsłonie spotkania, Transfer długo nie mógł wejść w mecz. Przeciwnicy grali bardzo dobrze wykorzystując błędy naszej drużyny. Po stronie Transferowców brakowało obrony i czasem komunikacji. W pewnej chwili tracili w stosunku do U.R.B. 7 punktów. Przez cały set nie udawało się naszej drużynie odrobić straconych punktów z początku seta i tym samym przegrali 20:25.

Na drugi set Transfer wyszedł już bardziej zmotywowany. Dokonał kilku zmian w składzie i zaczął grać dokładniej. Poprawił również zagrywkę, dzięki której udało im się wypracować 4 punkty przewagi. Przeciwnicy jednak bardzo szybko wyrównali wynik i zaczęła się walka punkt za punkt. Jednak w samej końcówce WP-Transfer zdobył kilka ważnych punktów i ostatecznie zwyciężył 25:21.

Kolejna partia zaczęła się bardzo dobrze dla naszej drużyny, choć wciąż pojawiał się problem niedokładności. Mimo większej ilości błędów U.R.B., wciąż grało mocno, a także skutecznie w obronie. Głównie dzięki wypracowanej na początku przewadze, wynik nie wymknął się Transferowy z rąk. Zwyciężyli 25:20.

Czwarty set rozpoczął się od bardzo szybko zdobytej przewagi naszych przeciwników. W drużynie WP-Transferu powtarzały się natomiast błędy z pierwszego seta. Wciąż tracili 3-4 punkty, głównie przez sporą ilość popsutych zagrywek. Paradoksalnie ten element pozwolił naszej drużynie doprowadzić do remisu przy stanie 18:18. Transfer poprawił swoją grę i zaczął pewnie zdobywać punkty. W rezultacie zwyciężył 25:21.