Turniej Barbórkowy w Tarnobrzegu - dzień I

Pierwszy dzień Turnieju Barbórkowego w Tarnobrzegu za nami.
Nasza drużyna zmierzyła się dziś w grupie z:
„Siarkopolanie” Tarnobrzeg
 „MOSiR” Sandomierz
„PEBIS” Rzeszów

Zasady turnieju mówiły, że w grupie drużyny grają do dwóch wygranych setów (do 25 punktów, 2 pkt przewagi), a z grupy wychodzą dwie pierwsze ekipy.
Na pierwszy mecz z drużyną „PEBIS” Rzeszów trochę się spóźniliśmy, ale wiemy, że Transfer wygrał tę partię do 18. Kolejny set przebiegał zupełnie pod dyktando naszej drużyny i bez większych problemów zwyciężyli do 17.

Po kilku minutach przerwy rozpoczęło się spotkanie z drużyną „Siarkopolanie” Tarnobrzeg.
Od początku przebiegało bez większych problemów dla naszej drużyny. Tylko przez chwilę był problem z przyjęciem zagrywki, ale i tak Transfer zwyciężył 25:13.
Drugi set był  bardziej wyrównany. Po obu stronach siatki pojawiło bardzo dużo błędów własnych, ale wciąż lepsza była nasza drużyna wygrywając 25:19.

Trzeci mecz z drużyną „MOSiR” Sandomierz  został rozegrany po długiej przerwie. Transferowi brakowało kończących ataków i już od początku mieli 3 punkty starty. Przeciwnicy grali bardzo mocno i skutecznie. Nasi zawodnicy doprowadzili w końcówce seta do  remisu i rozpoczęła się długa walka na przewagi. Drużyna z Sandomierza nie dawała za wygraną i wybroniła ogromną ilość piłek setowych. Jednak ten set padł łupem naszej drużyny po emocjonującej walce do stanu 30:28.
Drugi set był początkowo wyrównany i żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi. U naszego przeciwnika było widać brak komunikacji na boisku. Mimo to wyprowadzali mocne ataki, a w obronie grali dobrze i skutecznie. Tego właśnie brakowało naszej drużynie, która przegrała seta 22:25.
Tie-break zaczął się nienajlepiej. Po kilku błędach własnych było już jasne, że wynik jest przesądzony;  zwycięstwo w secie (15:13) i meczu (2:1) dla drużyny MOSiRu Sandomierz.
WP-Transfer grał bez rozgrywającego Janka Rutkowskiego, co było widać po naszych akcjach - brakowało zawodnikom zgrania.

Mimo przegranego meczu nasza drużyna zajęła pierwsze w grupie. Jutro od godziny 10 zostaną rozegrane półfinały.