sobota, 11 stycznia 2014

140. Początek kolejki rewanżowej

Odnośnie wcześniejszego wpisu na blogu:
W meczu z cyklu Mistrzostw Polski Kadetek  (Podkarpacka Liga Kadetek) drużyna VEGA MOSiR Stalowa Wola prowadzona przez Kubę Patkiewicza wygrała swój mecz z MKS San Pajda Jarosław 2.

Wieści z pierwszych meczów kolejki rewanżowej rozgrywek SWVA zaczniemy od wieści:
- mecz ZD Domostawa i Hotelu Galicja Ulanów został przeniesiony na inny termin
- wynik drugiego meczu: Leśnik ALS Rudnik 3 : 0 U.R.B. Andrzej Krysa

Mecz odbył się z lekkim opóźnieniem. Dzisiejszym przeciwnikiem Transferu była drużna Stelli. WP-Transfer stawił się w nieco zmienionym składzie, ponieważ dziś nie grał Janek Rutkowski. W tym miejscu chcemy życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia i sprawności!

Pierwszy set zaczął się od dobrej zagrywki Transferu. Przeciwnicy bardzo długo mieli problem z jej przyjęciem i wyniki pokazywał już 10:2 dla naszej drużyny. Pozwoliło jej to zakończyć set bez większych problemów 25:7.

W drugim secie obie drużyny popełniały więcej błędów. Stella grała jednak ambitniej i nie pozwoliła sobie na dużą stratę punktową. Po stronie Transferu dawał się we znaki brak rozgrywającego przez co gra była bardzo prosta. Stella zyskała stopniowo 3 punktową przewagę. Jednak przez ich błędy w zagrywce, Transfer wyrównał wynik przy stanie 20:20 i ostatecznie zwyciężył 25:22.

Trzeci set wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego jeśli chodzi o ilość błędów. Przez większość tej partii to Stella miała niewielką przewagę w postaci jednego lub dwóch punktów. Na swoją korzyść rozstrzygali też długie wymiany. W drugiej połowie seta walka toczyła się punkt za punkt. Przełom nastąpił dzięki elementowi, dzięki któremu Transfer łatwo wygrał pierwszego seta, czyli zagrywce. W końcówce w pole serwisowe wszedł nasz młody rozgrywający Wiktor „Wiśnia” Wojciechowski, który doprowadził do tego, że Transfer miał piłkę setową (24:18). Mecz zakończył atakiem Marcin „Skrzypol” Skrzypczyk.