sobota, 17 grudnia 2011

41. Mecz na szczycie

Tak, jak się spodziewaliśmy mecz na szczycie ponownie dostarczył nam wielu emocji. Przy stanie 2:0 dla WP-Transfer myślałam, że wszystko pójdzie gładko, jednak nasza drużyna najwyraźniej lubi trzymać kibiców napięciu i rozstrzygać mecz w tie-breaku.

Jednak po kolei.
Pierwsze dwa sety wyszły WP-Transferowi bardzo ładnie (25:21 i 25:20) – dobra zagrywka oraz kilka zmyślnie zagranych piłek pomogło wygrać te części meczu. Drużyna popisała się też efektownymi punktowymi blokami.

To ich najwyraźniej rozluźniło, bo zaczęli dowcipkować, ale ich entuzjazm wyparował nagle w secie trzecim – jakby ktoś spuścił z drużyny powietrze. Z kolei MONTAN zaczął coraz bardziej się nakręcać – poprawili przyjęcie i grali zdecydowanie w ataku. W jednym ustawieniu zdobyli aż 7 punktów! WP-Transferowi udało się wyrównać, ale ostatecznie nie wytrzymali presji i set skończył się wynikiem 27:25 dla MONTANu.

Czwarty set był małą katastrofą – MONTAN wciąż grał bardzo dobrze, natomiast Transferowcy chyba gubili się na boisku i wpadali na siebie i w efekcie zamiast zdecydowanych ataków, tylko plasami dostarczali przeciwnikowi piłkę. Ostatecznie przegrali 20:25.

Wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku – tu obie drużyny wreszcie grały punkt za punkt z pełnym zaangażowaniem. WP-Transfer wyszedł wreszcie na prowadzenie i było już 14:11, gdy znów coś się zacięło. Na szczęście jednak udało się pokonać MONTAN 16:14.

Mecz ogólnie upłynął pod znakiem kilku dłuższych efektownych wymian, które wytrzymywali i wygrywali zawodnicy MONTANu. Było bardzo dużo dyskusji pod siatką, bo przynajmniej kilka piłek było spornych, a sędzia jest tylko jeden i zawodnicy obu drużyn próbowali sędziować.

Niemniej zaliczamy mecz do całkiem ciekawych i czekamy na drugą rundę!