sobota, 7 stycznia 2012

46. WP-Transfer vs. Hotel Galicja Ulanów

Dzisiejszy mecz WP-Transfer z Hotelem Galicja Ulanów, okazał się być meczem inauguracyjnym. Mecz wcześniejszy został przełożony na inny termin.

Na dzisiejszym meczu stawiła się prawie cała drużyna WP-Transfer, a przeciwko sobie mieli (ku naszemu zdziwieniu) tylko pięciu zawodników z Galicji. Ten fakt wyraźnie dawał się we znaki w pierwszym secie, kiedy to drużynie z Ulanowa brakowało szóstego zawodnika, przez co wiele piłek wpadało w boisko. WP-Transfer chyba próbował kilku nowych zagrań, w tym Marcin Rąpała ćwiczył sobie zagrywkę z wyskoku.
Jeżeli już jesteśmy przy zagrywce, nie trudno było zauważyć, iż Galicja psuła bardzo dużo zagrywek, ale zarówno im jak i Transferowcom wpadło kilka asów. Pierwszy set skończył się wynikiem 25:15 dla WP-Transfer.

W drugim secie okazało się, że mała ilość zawodników w drużynie z Ulanowa może nie stanowić problemu. Bardzo szybko wyszli na prowadzenie, gdy skupili się na grze i dość długo utrzymywali swoją przewagę. Nasza drużyna chyba zbyt się rozluźniła, ale wzięty czas, pozwolił na poukładanie gry i udało im się zwyciężyć 25:22, choć trzeba przyznać, że przeciwnicy nie poddali się łatwo i bez walki. Należą im się słowa uznania, gdyż tych pięciu zawodników robiło, co mogło by jak najdłużej i jak najlepiej grać.

Trzeci set zaczął się bardzo podobnie do drugiego, ale tym razem WP-Transfer szybciej wyszedł z opresji i gładko poprowadził mecz do końca. Wynik trzeciego seta: 25:17.

Ostateczny wynik meczu WP-Transfer kontra Hotel Galicja Ulanów 3:0 (25:15,25:22,25:17).

Wyniki pozostałych meczów podamy wkrótce.