środa, 1 lutego 2012

56. "Mroźny sparing"

Na zewnątrz temperatury nie są sprzyjające, ale dziś z boisku było całkiem gorąco.
Dzisiejszego wieczoru, odbył się sparing naszej drużyny z drużyną strażaków z Podkarpacia.
Mecz zaczął się z małym opóźnieniem, ale trzeba przyznać, że obfitował w wiele ciekawych akcji. Naszej drużynie udało się jakoś skompletować skład, ale i tak byli mocnymi przeciwnikami dla gości. W trakcie meczu dało się zauważyć brak organizacji i zgrania u naszych przeciwników. Niemniej jeden z zawodników mocno straszył potężną zagrywką. Odbijało się to na naszym, dość słabym przyjęciu. Brakowało nam też trochę skuteczności w ataku i tak jak u strażaków, zgranie naszej drużyny też trochę szwankowało. Dużym plusem na naszym koncie jest zagrywka niemal każdego zawodnika z naszej dzisiejszej szóstki. Niestety zdarzały się też i bardzo długie przestoje, co w jednym secie zaowocowało 8 punktową przewagą drużyny przeciwnej. I ten właśnie set chyba był najciekawszy, ponieważ Transferowcy "podnieśli się z kolan", doprowadzili do remisu i potem była już tylko walka punkt za punkt. Akurat tu, presję akurat wytrzymali nasi przeciwnicy i zwyciężyli, uwaga, 34:32!
Po tym zaciętym, czwartym secie przyszedł czas na emocjonujący tie-break. Znów była walka punkt za punkt, strażacy mieli nawet piłkę meczowa, ale tu naszej drużynie udało się zwyciężyć.

Ostateczny wynik: 3:2 dla WP-Transfer. (wyniki w setach: 25:20, 24:26, 25:20, 32:34, 16:14)