niedziela, 7 października 2012

95. Liga wystartowała!

Po wakacyjnej przerwie, liga siatkówki wystartowała w tą sobotę. Rozgrywki rozpoczęły się od meczu pomiędzy Gentleman Strażą Pożarną a Leśnikiem ALS. Szykowała się dość spora niespodzianka, ponieważ na tablicy wyników było 2:1 dla strażaków, ale w czwartym secie zdecydowanie prowadzili Leśnicy i wszystko zmierzało ku tie-breakowi. Obie drużyny grały zacięcie, a końcówka tego seta była nieco nerwowa, gdyż straż zaczęła doganiać w punktach swoich przeciwników.
Po kilku minutach okazało się jednak, że czeka nas tie-break. Walka była całkiem wyrównana, ale więcej sił i szczęścia dopisało Strażakom, którzy zwyciężyli w tym meczu.


Nasz mecz z Hotelem Galicja Ulanów przesunął się tym samym o pół godziny. Nasza drużyna zaprezentowała się w nowych strojach.Pierwszy set nie trwał długo. Galicja grała słabo, popełniali dużo własnych i, powiedzmy szczerze, głupich błędów, co nasza drużyna wykorzystywała. Wśród kibiców dało się słyszeć żartobliwe komentarze, że WP-Transfer przeprowadza egzekucję. Set zakończył się wynikiem 25:12.
Drugi set wyglądał już na bardziej wyrównany, ale wciąż szczęście bardziej dopisywało naszej drużynie, ale też popełnialiśmy błędy. Galicja zaczęła wyprowadzać więcej skutecznych ataków. Mimo tego zwyciężyliśmy 25:19, głównie dlatego, że wypracowawszy sobie kilku-punktową przewagę na początku, nasza drużyna gra na luzie.
Niestety w trzecim secie tą przewagę straciliśmy dość szybko i cały set toczył się na przewagi. Drużyna z Ulanowa nie zamierzała ustąpić, a po naszej stronie było sporo błędów. Szczególnie nie wychodziły ataki ze środka, ponieważ nasz nowy rozgrywający w tym secie nie zgrywał się z zawodnikami. Jednak te błędy w moim odczuciu mogą być mu wybaczone, ponieważ miał kilka fajnych zagrań.
Mieliśmy kilka piłek meczowych i zaczynało już być bardzo nerwowo, ale przeważyła ilość błędów po stronie drużyny z Ulanowa i WP-Transfer ostatecznie zwyciężyli 30:28 oraz cały mecz 3:0. Spotkanie może nie było na najwyższym poziomie, ale wydaje mi się, że wszyscy wyciągnęli z niego odpowiednie wnioski, poprawią błędy i następne mecze będą lepsze.

Podsumowując: WP-Transfer vs. Hotel Galicja Ulanów 3:0 (25:12, 25:19, 30:28)


Pozostałe wyniki podamy wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz