niedziela, 7 października 2012

95. Liga wystartowała!

Po wakacyjnej przerwie, liga siatkówki wystartowała w tą sobotę. Rozgrywki rozpoczęły się od meczu pomiędzy Gentleman Strażą Pożarną a Leśnikiem ALS. Szykowała się dość spora niespodzianka, ponieważ na tablicy wyników było 2:1 dla strażaków, ale w czwartym secie zdecydowanie prowadzili Leśnicy i wszystko zmierzało ku tie-breakowi. Obie drużyny grały zacięcie, a końcówka tego seta była nieco nerwowa, gdyż straż zaczęła doganiać w punktach swoich przeciwników.
Po kilku minutach okazało się jednak, że czeka nas tie-break. Walka była całkiem wyrównana, ale więcej sił i szczęścia dopisało Strażakom, którzy zwyciężyli w tym meczu.

Nasz mecz z Hotelem Galicja Ulanów przesunął się tym samym o pół godziny. Nasza drużyna zaprezentowała się w nowych strojach.

Pierwszy set nie trwał długo. Galicja grała słabo, popełniali dużo własnych i, powiedzmy szczerze, głupich błędów, co nasza drużyna wykorzystywała. Wśród kibiców dało się słyszeć żartobliwe komentarze, że WP-Transfer przeprowadza egzekucję. Set zakończył się wynikiem 25:12.
Drugi set wyglądał już na bardziej wyrównany, ale wciąż szczęście bardziej dopisywało naszej drużynie, ale też popełnialiśmy błędy. Galicja zaczęła wyprowadzać więcej skutecznych ataków. Mimo tego zwyciężyliśmy 25:19, głównie dlatego, że wypracowawszy sobie kilku-punktową przewagę na początku, nasza drużyna gra na luzie.
Niestety w trzecim secie tą przewagę straciliśmy dość szybko i cały set toczył się na przewagi. Drużyna z Ulanowa nie zamierzała ustąpić, a po naszej stronie było sporo błędów. Szczególnie nie wychodziły ataki ze środka, ponieważ nasz nowy rozgrywający w tym secie nie zgrywał się z zawodnikami. Jednak te błędy w moim odczuciu mogą być mu wybaczone, ponieważ miał kilka fajnych zagrań.
Mieliśmy kilka piłek meczowych i zaczynało już być bardzo nerwowo, ale przeważyła ilość błędów po stronie drużyny z Ulanowa i WP-Transfer ostatecznie zwyciężyli 30:28 oraz cały mecz 3:0. Spotkanie może nie było na najwyższym poziomie, ale wydaje mi się, że wszyscy wyciągnęli z niego odpowiednie wnioski, poprawią błędy i następne mecze będą lepsze.

Podsumowując: WP-Transfer vs. Hotel Galicja Ulanów 3:0 (25:12, 25:19, 30:28)