niedziela, 14 października 2012

98. Mecz z Domostawą oraz wyniki pozostałych meczów

Nasz wczorajszy mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, gdyż znów drużyna Leśnika długo ciągnęła swoją potyczkę z Hotelem Galicja Ulanów. Szeregi Leśnika wspierał Kuba Patkiewicz, natomiast "hotelarze" grali w pięcioosobowym składzie. Jest to tym bardziej zaskakujące, ponieważ tablica wyników wskazywała 2:1 w setach dla Leśnika, ale w secie czwartym to Galicja zmierzała po zwycięstwo. Obie drużyny nie poddawały się o czym mówiła zacięta walka na przewagi. Ostatecznie to Leśnik zwyciężył seta 34:32 i cały mecz 3:1.

Później na parkiet wyszła nasza drużyna. Tym razem musieli sobie poradzić bez nominalnego rozgrywającego, którego zastępowała "Skała". Drużyna ZD Domostawy za to była wspomagana przez młodą przedstawicielkę płci pięknej, grającą na pozycji libero. I trzeba przyznać, nieźle sobie radziła.
Nasi zaczęli jak zwykle - wypracowali sobie przewagę, szczególnie nękali zagrywką i pierwszego seta bez większych problemów wygrali 25:13.

W drugim zaczęło się niemal od natychmiastowego prowadzenia drużyny z Domostawy 4:1. W naszej drużyna najwyraźniej coś się zacięło. Szczęśliwie po kilku bardzo dobrych zagrywkach odrobiliśmy straty, a potem już tylko sukcesywnie wypracowywaliśmy przewagę. U naszej drużyny wciąż szwankuje atak z środka, ale za to byliśmy całkiem skuteczni na skrzydłach. Było również kilka niezłych bloków i set zakończył się wynikiem 25:20 dla WP-Transfer.

Trzeci set zaczął się niemal identycznie jak poprzedni i przebiegał w bardzo podobny sposób. Drużyna  Domostawy popełniała za dużo błędów, szczególnie w przyjęciu, a wiadomo jak to może wpłynąć na późniejszy przebieg akcji. Po naszej stronie zdarzył się kilak błędów komunikacyjnych i popsutych zagrywek, ale i tak poradzili sobie nieźle, nawet bez rozgrywającego. Wynik w secie 25:16 dla WP-Transfer.

Cały mecz WP-Transfer vs. ZD Domostawa 3:0 (25;13, 25:20, 25: 16)