sobota, 23 marca 2013

125. Półfinał z Galicją

W sobotni i bardzo mroźny poranek nasza drużyna rozegrała spotkanie półfinałowe z Hotelem Galicją Ulanów.
Pierwszy set zaczął się tradycyjnie od niewielkiego prowadzenia Galicji. Jednak przez większą część tej partii toczyła się walka punkt za punkt. Dopiero w drugiej połowie seta "hotelarze" wypracowali 4 punktową przewagę i prowadzili nawet 20:16. Jednak nasza drużyna ostatecznie się obudziła i na koniec stoczyła walkę na przewagi. Galicja miała nawet piłkę setową, ale szczęście dopisało Transferowi, który wygrał tę partię 28:26.

Po zmianie stron wszystko szło po myśli drużyny WP-Transfer. Od początku zaczęli dobrze zagrywać i wyprowadzać dobre ataki, co zaowocowało stanem 8:1 dla naszej drużyny. Zawodnicy przeciwnej drużyny stracili zapał i zaczynali się kłócić co zdecydowanie działało na ich niekorzyść. Zbyt duża ilość błędów po ich stronie miała odzwierciedlenie w wyniku drugiego seta, którego wygrał Transfer 25:14.

W trzeciej odsłonie nasi przeciwnicy wyszli już na boisko bardziej zmotywowani i set wyglądał podobnie do pierwszego. Obie drużyny walczyły punkt za punkt. "Hotelarze" mieli duże szanse zdobyć przewagę, jednak nie osiągnęli tego przez zbyt dużą ilość psutych zagrywek. Z kolei nasza drużyna zagrywała bardzo dobrze, ale za to brakowało skuteczności w ataku. Słabo wypadała też nasza obrona, choć zdarzyło się podbić kilka trudniejszych piłek. Jednak przez te błędy, dwupunktowa przewaga, którą zyskała nasza drużyna, została roztrwoniona i pod koniec zrobiło się już 22:22. Galicja poprawiła zagrywkę i zaczynała zyskiwać przewagę. Szybko okazało się, że jednak nie na długo i ponownie rozpoczęła się walka na przewagi.
Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę naszej drużyny i wygrała ona set 26:24.