niedziela, 16 marca 2014

147. Mecz na szczycie

Wczoraj zostały rozegrane ostatnie mecze rundy zasadniczej.
Gdy przyszliśmy na halę, trwał zacięty pojedynek drużyn Stelli i Fachowca. Było już 1: 1 w setach, a w trzeciej partii zdecydowanie prowadziła drużyna Stelli i w efekcie wygrała. Czwartego seta niestety rozpoczęli od słabego przyjęcia, a Fachowiec już do końca tej partii utrzymywał wysoką przewagę. Wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. Więcej zaangażowania i dokładności było po stronie Stelli, dzięki czemu wygrała ten set i cały mecz 3:2.

Potem przyszła kolej na mecz na szczycie, w którym już tradycyjnie spotkały się drużyny WP-Transfer i Montan Stal.
Pierwszy set przebiegał zdecydowanie pod dyktando Transferu. Dobra zagrywka i skuteczność w ataku pozwoliły im utrzymywać przewagę niemal do końca seta. Dopiero przy piłce setowej w szeregi naszej drużyny wkradło się rozluźnienie i Montan zdobył serię punktów. Nie udało im się jednak doprowadzić do remisu. WP-Transfer zwyciężył 25:19.
Drugi set zaczął się dla transferowców bardzo źle. Brakowało im zdecydowania w ataku i mieli problem z dokładnym przyjęciem. Montan grał dobrze w obronie i z łatwością zdobywał punkty, czym zbudował sobie aż ośmiopunktową przewagę. Przy stanie 18: 10 doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, gdzie w skutek nieszczęśliwego upadku zawodnik Montanu doznał kontuzji, co w pewnym stopniu wpłynęło na grę drużyny. Od tego momentu WP-Transfer zaczął sukcesywnie odrabiać przewagę i naprawdę niewiele brakowało, by sprawił niespodziankę. Ostatecznie Montan wygrał set 25:23.
Trzeci set zaczął się podobnie jak poprzedni. Jednak po chwilowych problemach z przyjęciem Transfer poukładał swoją grę i uzyskał prowadzenie. Cały set był dość wyrównany, ale nasza drużyna do końca nie straciła przewagi punktowej i zwyciężyła 25:20.
W czwartym secie, mimo wyrównanego początku, WP-Transfer zagrał lepiej, szczególnie w takich elementach jak gra środkiem czy obrona. Dzięki trudnej i skutecznej zagrywce zapewnił sobie przewagę, zaś Montan popełnił w tym secie więcej błędów.
Zwycięstwo w tym secie (25: 15) i w całym meczu przypadło drużynie WP-Transfer.

Podsumowując:
WP-Transfer - Montan Stal  3 : 1 (25:19, 23:25, 25:20, 25:15)

Po naszym meczu odbyły się jeszcze dwa spotkania, w tym jedno z fazy play-off. Szczegóły później.