sobota, 6 lutego 2016

181. Mecz z Konzbudem

Wiadomości z dzisiejszej kolejki.
W pierwszym meczu VAMOS pokonał MARATON Straż Pożarną 3:2. Z tego, co słyszeliśmy strażacy mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale tego nie osiągnęli.
W drugim meczu SAMAX bez większych problemów pokonał Leśnik 3:0.
Mecz Fachowca ze Stellą niespodziewanie się przedłużył. Fachowiec prowadził 2:0 w setach i 22:18 w trzeciej partii, ale Stella doprowadziła do gry na przewagi, z której wyszła zwycięsko. W czwartym secie trwała walka o każdym punkt, ale to Fachowcowi sprzyjało szczęście, bo wygrali mecz 3:1.

Po zakończeniu meczu wszyscy odśpiewali "sto lat" dzisiejszemu solenizantowi, sędziemu, Rafałowi Sroczyńskiemu. Od redakcji bloga jeszcze raz najlepsze życzenia!

Mecz "na szczycie" pomiędzy WP-Transferem i Konzbudem zaczął się z opóźnieniem. Spotkanie przebiegało w dość niespodziewany sposób. Transfer w dwóch pierwszych setach prowadził kilkoma punktami, ale w końcówkach Konzbud wyrównywał wynik i rozstrzygnął obie partie na swoją korzyść wygrywając odpowiednio 28:26 i 27:25.
W trzecim secie do końca trwała walka punkt za punkt. Tym jednak razem WP-Transfer utrzymał swoją dwupunktową przewagę w końcówce i poprzez zwycięstwo 25:23 przedłużył spotkanie.

W czwartym secie kontrolowali już zupełnie sytuację i wygrali go zdecydowanie doprowadzając w efekcie do tie-breaka. Początek tej partii był wyrównany, ale po zmianie stron Transfer odskoczył na kilka punktów i ostatecznie zwyciężył 15:8 i w całym meczu 3:2.

WP-Transfer - KONBUD  3 : 2 (26:28, 25: 27, 25:23, 25:13, 15:8)