sobota, 10 marca 2012

71.Krótko o dwóch meczach

Dziś odbyły się kolejne mecze fazy play-off. Gdy dotarliśmy na miejsce, byliśmy świadkami całkiem sporego zaskoczenia, trwał bowiem mecz MONTAN Stal ze Strażą Pożarną.

Na tablicy wyników było 2:1 dla MONTAN'u w setach. Z pierwszych minut naszych obserwacji meczu, dało się zauważyć, że Strażacy nie ustąpią tak łatwo. Należy ich bardzo pochwalić, gdyż grają coraz lepiej i skuteczniej. Potrafią podbić wiele piłek i walczą o punkty do samego końca. Za to drużynie MONTAN'u nie szło dzisiaj najlepiej. W naszym odczuciu było to spowodowane brakiem ich głównego rozgrywającego i błędami własnymi. W czwartym secie nie znieśli presji i mimo, że mieli kilka piłek meczowych, ostatecznie przegrali 27:29. Niewiele łatwiej im szło w tie-breaku, gdyż jak wspomniałam wyżej, Strażacy ofiarnie walczyli o każdą piłkę. Ostatecznie to MONTAN zwyciężył w secie piątym 15:12 i w całym meczu 3:2.

Po wielu emocjach związanych z długimi wymianami i ofiarnością zawodników w poprzednim meczu, mogliśmy złapać oddech podczas naszego, gdzie WP-Transfer ponownie zmierzył się z MSP. Tym razem Medycy nie postawili wysoko poprzeczki, jednak parę razy udało im się zaskoczyć naszą drużynę kiwkami. Dziś po obu stronach było wiele zmarnowanych zagrywek oraz dość sporo dziwacznych i niedokładnych zagrań, które kończyły się mniej lub bardziej szczęśliwie. Wszyscy byli w dobrych humorach tak jak w zeszłym tygodniu.
Ostateczny wynik:

WP-Transfer - MSP 3:0 (25:19, 25:15, 25:10).

Pozostałe wyniki:
MONTAN STAL – GENTLEMAN STRAŻ POŻARNA 3:2 (24: 26, 25: 16, 25: 16, 27:29, 15:12)
PROFILE VOX - ZD  Domowstawa  3:1 (25: 15, 25:19, 24:26, 25:12)
Leśnik ALS - Hotel Galicja Ulanów - mecz przełożony prawdopodobnie na piątek 16.03.2012.

Planowane są rozgrywki pomiędzy drużynami "przegranymi". Terminarz podamy później.