sobota, 31 marca 2012

78. Mecz finałowy

W dniu dzisiejszym zostały rozegrane ostatnie mecze fazy play-off. Jako pierwsi zmierzyli się Leśnik ALS Rudnik i ZAKŁAD DRZEWNY Domostawa. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Leśnika.

Gdy przybyliśmy właśnie trwał drugi set Hotelu Galicja Ulanów z PROFILE VOX.

Pierwszą partię wygrała drużyna z Ulanowa 26:24. Mecz można uznać za wyrównany, ale to Galicja była dokładniejsza w grze i miała lepszą komunikację na boisku. W naszym odczuciu drużyna Profili ma duży potencjał, lecz gra trochę za nerwowo i za bardzo "napala się". Dziś mieliśmy wrażenie, iż większość zawodników chciała tylko atakować, przez co zapominali o obronie i stracili kilka bardzo prostych piłek.. Drugi set jednak wygrała drużyna PROFILE VOX 25:23. Trzecia partia przebiegała już pod dyktando drużyny z Ulanowa i łatwo zwyciężyli oni 25:16. W czwartej odsłonie miało się już wszystko rozstrzygnąć, ale Profile nie zamierzali dać za wygraną i po długiej walce zwyciężyli w czwartym secie. Jednak tie-breaku brakło im sił i to Galicja wygrała piąty set 15:8 i cały mecz 3:2, zajmując tym samym trzecie miejsce w Pucharze Ligii.

Podsumowując:
Hotel Galicja Ulanów - PROFILE VOX 3:2 (26:24, 23:25, 25:16, 22:25, 15:8)

Po długim i emocjonującym meczu przyszedł czas na "mecz na szczycie" - WP-Transfer kontra MONTAN STAL. Obie drużyny stawiły się w pełnych składach i wyszli na boisko zdeterminowani i skupieni. Już pierwszy set był pełen emocji. Nasi zdobyli na początku prowadzenie, lecz szybko je roztrwonili. Najwyraźniej próbowali innych rozegrań, które nie do końca im wychodziły. Później walka toczyła się już tylko punkt za punkt i to naszej drużynie dopisało więcej szczęścia i zwyciężyliśmy 26:24.
Druga partia przebiegła już nieco łatwiej i zwyciężyliśmy do 19. Za to trzeci set był chyba najbardziej zaciętym ze wszystkich. Ponownie nie potrafiliśmy utrzymać przewagi, momentami trzeba było szybko doganiać drużynę Montanu. Naszym dzisiejszym słabym punktem było przyjęcie, ale i także trochę zbyt dużo popsutych zagrywek. Na szczęście te braki nadrabialiśmy siłą w ataku oraz zdobywaniem punktów z trudnych piłek.
Pod koniec seta zmarnowane zostało kilka szans na skończenie meczu i walka toczyła się już pod koniec punkt za punkt, ale ostatecznie to nasza drużyna zwyciężyła 28:26 i cały mecz 3:0.

Podsumowanie:
WP-Transfer - MONTAN STAL 3:0 (26:24, 25:19, 28:26)
Podsumowanie finału Pucharu Ligii SWVA w Stalowej Woli:
I miejsce - WP-Transfer Stalowa Wola
II miejsce - MONTAN STAL Stalowa Wola
III miejsce - Hotel Galicja Ulanów
IV miejsce - PROFILE VOX
V miejsce - Leśnik ALS Rudnik


Nasze puchary i dyplom :-)

DZIĘKUJEMY!

5 komentarzy:

 1. Sezon zakończony.W ostatnich potyczkach bardzo podobała się drużyna z Ulanowa, która w meczu o trzecie miejsce tryskała wręcz radością z gry,fundując sobie kolejny pięciosetowy pojedynek.Nasi po raz kolejny udowodnili swoją dominację.Pozytywnie wypadli też Strażacy i według mnie, to oni zajęli V miejsce.(Nie mamy jeszcze oficjalnego podsumowania).

  OdpowiedzUsuń
 2. FVP został bez wątpienia: Śmichu.
  Najładniejszy "gwóźdź" w wykonaniu Skrzypola.
  Komentator.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każda seria ma swój koniec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowymaja 04, 2012

   I tak bywa.
   Mecz finałowy określany był wśród widzów "spotkaniem rodzinnym"-grali ojcowie z synami.
   Komentator

   Usuń
 4. Każda seria ma swój koniec.

  OdpowiedzUsuń