sobota, 17 marca 2012

74. Pierwsze mecze półfinałowe

Dzisiaj 17 marca, gdy na zewnątrz hali "wybuchła" wiosna, odbyły się pierwsze mecze półfinałów PUCHARU LIGI oraz jeden mecz drużyn, które odpadły w fazie eliminacji.
Z rana Strażacy pokonali 3:0 Leśników, właściwie przekreślając starania "Gajowych" o pozostawienie dobrego wrażenia ze swojej gry w kończącej się obecnej lidze, pomimo wczorajszego zwycięstwa nad "Hotelarzami".
Potem Zakład zagrał sam ze sobą, bo MSP nie pojawił się.
Prawie punktualnie w południe rywalizację rozpoczęła nasza drużyna.
Pierwszy set ukazał nam silnie skoncentrowany i walecznie nastawiony zespół Profili oraz kompletnie niepobudzonych "transferowców". W końcówce zaczęli w końcu niwelować 4-5 punktową stratę, a i tak przegrali tego seta do 22. Drugi set przebiegał już tradycyjnie i bez większych kłopotów wygrali go do 17.
W pierwszej fazie trzeciego znowu "profilowcy" odskoczyli, ale po wyrównaniu 11:11, nasza drużyna "zaskoczyła" i swobodnie wygrała go do 18. Czwarty set był formalnością i tylko dzięki niefrasobliwości naszych zawodników Profile zdobyły 13 punkcików.
Mecz pokazał dobitnie zalety obu drużyn i wady jednej oraz niedociągnięcia drugiej. Ciekawostką były trzy wymuszone ataki naszego kapitana - skuteczne. Wynik konfrontacji 3:1 dla Mistrza Ligi.
Komentatorowi donosimy, że FVP został Boro.
W ostatnim meczu dzisiejszego, niemal letniego dnia, Montan pokonał Galicję 3:2.